Agresywna para zaatakowała pracownika ochrony

reklama

24-latka i jej partner odpowiedzą za atak na pracownika ochrony jednego z nakielskich marketów. Kobieta usłyszała też zarzuty naruszenia nietykalności interweniujących policjantów oraz zmuszanie ich do odstąpienia od czynności. Decyzją prokuratora para została oddana pod dozór policji.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (27.05.19) po 19.00. Wtedy dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z miejskich marketów dwie osoby zaatakowały pracownika.

Jak ustalił skierowany na miejsce patrol, pracownik ochrony sklepu rozpoznał kobietę i mężczyznę, jako sprawców kradzieży, do jakich doszło kilka dni wcześniej. Pokrzywdzony natychmiast zareagował i próbował ująć parę. Wtedy doszło do szarpaniny. Ochroniarz został kilkukrotnie uderzony i pchnięty na znajdujący się nieopodal bankomat przez co doznał rozległych ran głowy. Służby medyczne, z uwagi na doznane obrażenia, przetransportowały pokrzywdzonego do szpitala.

Policjanci, wyjaśniając okoliczności zajścia, przeanalizowali nagranie z monitoringu i wytypowali sprawców ataku. Już po kilkunastu minutach zapukali pod adres, gdzie zamieszkuje ustalona para. Drzwi otworzyła im kobieta (24l.), jednak jej partnera mundurowi nie zauważyli w mieszkaniu. Po sprawdzeniu pomieszczeń policjanci znaleźli go (24l.) schowanego w meblościance. Kobieta, widząc, że policjanci zatrzymują jej partnera rzuciła się z pięściami na mundurowych, próbując zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. Ostatecznie agresywna para została zatrzymana, dowieziona do nakielskiej jednostki, gdzie trafiła do cel policyjnego aresztu.

Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Podejrzany usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa i porządku prawnego, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jego partnerce grozi kara nawet do 3 lat, gdyż kobieta odpowie dodatkowo za atak na interweniujących policjantów oraz zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowej.

Wczoraj (28.05.19), decyzją prokuratora, nakielanie zostali oddani pod dozór policji.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz