800 g amfetaminy w rękach włocławskiej policji. 36-letni diler trafił...

reklama

Kryminalni zwalczają przestępczość narkotykową podjęli działania wobec dwóch mieszkańców Włocławka, których podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Przeprowadzone czynności pozwoliły zabezpieczyć funkcjonariuszom znaczne ilości niedozwolonych substancji.

Policjanci z Włocławka namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, u których zabezpieczyli ponad 800 g amfetaminy i 7 g marihuany. 

Do pierwszego zatrzymania doszło w ostatni poniedziałek w godzinach popołudniowych w centrum Włocławka.

- Kryminalni widząc nerwowe zachowanie na ulicy włocławianina postanowili sprawdzić co jest tego powodem - relacjonuje sierż. Tomasz Tomaszewski z policji. - Podczas legitymowania 32-latka okazało się, że miał on przy sobie dwa zwitki z białym proszkiem. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji  wykazało, że jest to amfetamina o wadze prawie 113 g. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast mundurowi w jego mieszkaniu dodatkowo znaleźli jeszcze 7 g marihuany.

Następnego dnia policjanci postanowili sprawdzić jedno z mieszkań w centrum Włocławka. Podejrzewali jego lokatora o posiadanie zakazanych środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli tam ponad 700 g białego proszku, który po wstępnych badaniach okazał się być amfetaminą. Do sprawy zatrzymany został 36-latek.

Obaj mężczyźni w środę (13 marca) zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających, za co może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator przedstawił 36-latkowi jeszcze jeden zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu środków odurzających. Wobec młodszego z mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Z kolei 36-latek trafił, zgodnie z decyzją sądu, na trzy miesiące do aresztu.   

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz