34-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną

reklama

Działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie doprowadziły do zatrzymania 34-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej żony, kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej oraz innych członków rodziny. Sąd Rejonowy w Złotowie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez złotowskich funkcjonariuszy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje KPP w Złotowie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 34-latek wobec swojej żony. Jak ustalili mundurowi mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, krytykował, wyzywał, szarpał oraz groził pozbawieniem życia i zdrowia pokrzywdzonej oraz innym członkom rodziny. Mężczyzna został zatrzymany 30 sierpnia bieżącego roku i natychmiast trafił do policyjnego aresztu.

Postępowanie prowadzone przez złotowskich policjantów wykazało, że sprawca nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie, ale także nękał swoją żonę oraz kierował wobec pokrzywdzonej oraz innych członków rodziny groźby karalne.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić 34-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych.

Sąd Rejonowy w Złotowie po zapoznaniu się ze zgromadzonym w trakcie postępowania materiałem dowodowym zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna, któremu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności w dniu 2 września br. został doprowadzony do Oddziału Zewnętrznego w Złotowie Zakładu Karnego w Czarnym, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.


* * *

Art. 207 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12

Bicie, krzyki, awantury - znęcanie fizyczne i psychiczne, to tajemnica wielu rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Zróbmy wszystko by takim tragediom zapobiec.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować.

0-22 668 70 00 - to numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - „Niebieska Linia”.

W trosce o zdrowie i życie, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz