17-latek wymyślił swój własny znak. Teraz za takie graffiti zajmie się nim sąd

reklama

Płońscy kryminalni ustalili nastoletniego grafficiarza działającego w Płońsku. - Młodzieniec wykonał 56 malunków w różnych miejscach miasta uszkadzając elewację głównie bloków mieszkalnych. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich - informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

W ubiegłym roku na terenie Płońska, głównie na budynkach i ogrodzeniach, zaczęły się pojawiać napisy malowane sprayem. - Do uszkodzeń elewacji, praktycznie aktów wandalizmu, dochodziło bardzo często. Napisy były do siebie podobne, co wskazywało na to, że mogła malować je ta sama osoba - podaje rzecznik prasowy płońskiej policji. - Płońscy kryminalni podjęli szereg czynności, aby ustalić osobę wykonującą napisy. Po dokładnym przeanalizowaniu zebranych materiałów ustalili personalia prawdopodobnego sprawcy. Podejrzewali o to 17-letniego płońszczanina. Młodzieniec przyznał się do wykonania 56 napisów na terenie całego Płońska. Tłumaczył, że graffiti bardzo mu się podoba, wymyślił swój własny znak i chciał by był rozpoznawany. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że wiąże się to z jakimiś konsekwencjami prawnymi - dodaje oficer prasowy. 

17-latek usłyszał 55 zarzutów uszkodzenia mienia jako nieletni sprawca czynu karalnego i 1 jako dorosły, gdyż na początku br. ukończył wymagany wiek. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

reklama

Komentarze (0)


Dodaj komentarz


😃 😥 😭 😠 😡
👍 👎 ❤️ 🔥 💀

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu nasygnale24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas @ lub użyj przycisku Zgłoś komentarz